• slider1
 • slider2
 • slider3
 • slider3
 • bi
image

Targi Wod-Kan 2017

Lokalizacja, Program Targów, Zakres tematyczny, Tradycja, Podsumowanie, Film... Read More
image

Informacje dla wystawców

Formularze zgłoszeniowe, Regulamin Targów, Regulamin Zabudowy, Plan lokalizacji stoisk, Lista wystawców, Read More
image

Podróż i pobyt na Targach

Lokalizacja Targów, Dojazd na targi, Autobusy, Pociągi, Hotele, Restauracje, Bankomaty, Read More
image

Informacje medialne

Telewizja, radio, prasa, internet. Relacje z WOD-KAN 2017 Read More
 • 1

XXV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2017


Pierwszy dzień Targów WOD-KAN 2017 za nami...


Za nami pierwszy dzień XXV Jubileuszowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2017. W tegorocznych Targach bierze udział 395 wystawców, reprezentujących ponad 500 marek związanych z branżą wodociągowo-kanalizacyjną.
W ciągu jednego dnia Targi odwiedziło ponad 3000 osób. Tegorocznym Targom towarzyszą prezentacje Wystawców, prelekcje, pokazy na stoiskach. Trwa II Kongres Envicon Water, a tłumy publiczności zgromadził pokaz tańczących koparek JCB zorganizowany przez firmę Interhandler.
Podczas wieczornej Gali Kongresu Envicon Water wręczono nagrody Grand Prix Targów WOD-KAN za najlepszy produkt, które otrzymali:

 • GREMES Marta Skrzypacz, Bolesławiec – Aqua Scat 2 – innowacyjny pomiar mętności
 • MD Enterprice, Bytom – Zgarniacz powierzchniowo-denny Z 3700 dla osadników radialnych
 • WOFIL Robert Muszański, Krynica – SPiD – Mobilny system płukania i dezynfekcji ozonem

Jury doceniło także najlepsze stoiska tegorocznej wystawy:

 • INTERHANDLER Toruń – stoisko Z1
 • HAWLE Sp. z o.o. fabryka armatury – stoisko 47
 • EBRO TRADE Warszawa – stoisko 77

Wyróżniliśmy firmy Apator Powogaz, Corol, Enko-Pomiar i Alter, które są z nami podczas każdej edycji od początku istnienia targów, oraz po raz kolejny firmę Corol i Fila, które obchodzą w tym roku swoje jubileusze.

Galeria WOD-KAN 2017


Szanowni Państwo,

Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Pan Kazimierz Kujda, nie mógł być dziś z nami podczas uroczystego otwarcia Targów WOD-KAN - chcemy jednak podzielić się z Państwem listem, który życząc udanego przebiegu Targów kieruje do nas Pan Prezes:

Dorota Jakuta, Prezes IGWP


Zapraszamy do udziału w jubileuszowej XXV edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2017 w Bydgoszczy, których organizatorem jest Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”.

Targi odbędą się w dniach 16-18 maja 2017 r.


Wystawa od lat jest najważniejszym na krajowym rynku oraz jednym z największych w Europie wydarzeń skierowanych do branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Co roku uczestniczy w niej 400 wystawców oraz 10 000 osób zwiedzających - specjalistów z branży: dyrektorów technicznych, projektantów, instalatorów, eksploatatorów, inżynierów i prezesów przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.
Zgodnie z prognozami, w najbliższych latach w Polsce planuje się:

 • budowę ponad 16 tys. km sieci kanalizacyjnej,
 • modernizację ponad 3,5 tys. km sieci kanalizacyjnej,
 • inwestycje na ponad 750 oczyszczalniach ścieków.

Nakłady inwestycyjne na te działania mają wynieść odpowiednio:

 • na sieć kanalizacyjną – ponad 15,4 mld zł,
 • na oczyszczalnie ścieków – ponad 7,6 mld zł,

co oznacza, że łączne przyszłe nakłady inwestycje na gospodarkę ściekową i ochronę wód wyniosą ok. 23 mld zł. Można więc powiedzieć, że w perspektywie najbliższych pięciu lat na gospodarkę ściekową wydawać będziemy około 5 mld zł rocznie. Dodatkowo nakłady na inwestycje związane z poborem, uzdatnianiem i dostarczaniem wody będą kształtowały się na poziomie ok 1,5 mld zł rocznie.
Targi WOD-KAN to doskonała okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z partnerami zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wstęp na targi jest wolny, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność wśród zwiedzających. Imprezie towarzyszą konferencje organizowane przez wystawców, giełda kooperacyjna, Międzynarodowy Kongres Envicon Water, oraz branżowe konkursy, które wyłaniają najlepsze produkty i rozwiązania. Dzięki wieloletniej tradycji Targi są profesjonalną platformą dla specjalistów, pozwalającą na zapoznanie się z najnowszymi technologiami branży wodociągowo-kanalizacyjnej i ochrony środowiska. Tegoroczna edycja imprezy po raz drugi odbędzie się w nowoczesnym obiekcie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

W imieniu Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” – organizatora imprezy zapraszamy Państwa do udziału w wystawie i wspólnego z nami jej tworzenia. Chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy Państwu w kwestiach związanych z organizacją udziału w Targach. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą targową, załączonymi formularzami zgłoszeniowymi oraz regulaminem uczestnictwa.
Wypełnione dokumenty należy zeskanować i przesłać na adres e-mail podany w stopce strony lub przesłać faksem na numer: +48 (52) 376-89-29.
Skuteczne i kompletne zgłoszenie to wypełnione formularze oraz potwierdzenie przelewu zaliczki. Lokalizacja stoiska uzależniona jest od kolejności rejestracji Państwa zgłoszenia.
Każdy Wystawca otrzyma od nas pulę bezpłatnych zaproszeń na Targi dla swoich gości oraz, zależnie od wielkości stoiska – zaproszenia na imprezy towarzyszące Targom. Stałym Wystawcom (którzy uczestniczyli w Targach WOD-KAN co najmniej 5 razy) proponujemy rabat za zamówioną powierzchnię wystawienniczą w wysokości 1% za każdy rok (aż do 15%).
W razie jakichkolwiek pytań lub niejasności prosimy o bezpośredni kontakt mailowy.


Patronaty honorowe


Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że tegoroczne XXV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Kanalizacji „WOD-KAN”, a także II edycję Kongresu ENVICON Water patronatem honorowym objął Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Pan Mariusz Gajda.

Dziękujemy równie serdecznie za objęcie patronatem honorowym Targów WOD-KAN Pani Iwonie Kozie, Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

PL Film Start

Start Targów

Rozpoczęcie wystawy 16.05.2017 10:00

Organizator

Izba Godpodarcza
"Wodociągi Polskie"
ul. Jana Kasprowicza 2
85-073 Bydgoszcz

Nip: 554 03 12 444
Regon: 090581633
Krs: 0000006623