Podsumowanie Targów Wod-Kan 2015

Za nami XXIII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2015. Targi organizowane od 1993 roku przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” - to najważniejsza w Polsce i jedna z głównych tego typu imprez w Europie. Bydgoszcz przez trzy dni była miejscem spotkania całej branży. W XXIII edycji Targów WOD-KAN wzięło udział 380 wystawców, z czego około 20% stanowiły firmy z zagranicy. Gościliśmy między innymi uczestników z Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Irlandii, Szwajcarii, Chin.

Ilość wystawców, biorących udział w targach, plasuje je na drugim miejscu w Europie. Targi wyprzedzają Aqua Ukrainę, H2O Accadueo, oraz Alicante Natura. Dla wystawców, tradycyjnie już poza prezentacją innowacyjnych rozwiązań, aktualnej oferty, czy nawiązania nowych kontaktów biznesowych, istotne jest także podtrzymywanie istniejących relacji z klientami, pozyskiwanie opinii o produktach i dotarcie bezpośrednio do wyspecjalizowanej grupy odbiorców.

XXIII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2015 odwiedziło blisko 10 000 osób. Imprezę swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele zarówno Sejmu, jak i Senatu, a także instytucji państwowych związanych z branżą: Prezes KZGW Witold Sumisławski oraz Wiceprezes NFOŚiGW Krystian Szczepański. Na Targach byli m.in. Minister Środowiska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Tradycją bydgoskich Targów są wydarzenia o charakterze merytorycznym. Organizowane były konferencje poruszające najistotniejsze problemy branży wodociągowo-kanalizacyjnej oraz tematyczne prezentacje dyskusje i sympozja organizowane przez Wystawców, w których uczestniczyli goście imprezy. Poruszano między innymi kwestie związane z opomiarowaniem mediów, pompami głębinowymi, modelowaniem sieci wodociągowej oprogramowaniem do zarządzania operacyjnego w przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych. Drugiego dnia Targów swoją konferencję zorganizowała również Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”. Tematem owej konferencji były „Plany bezpieczeństwa wody – sytuacja w kraju i w Europie”.

Kolejny raz podczas Targów Wystawcy rywalizowali o nagrodę GRAND PRIX – cenne trofeum wyróżniające wybrany produkt spośród innych, zbliżonych ofert. Do tegorocznego konkursu przystąpiło 26 firm z 27 wyrobami. Podczas Targów WOD-KAN 2015 nagrodę GRAND PRIX otrzymały:

  • Seen Technologie Sp. z o.o. za instalację termicznej mineralizacji osadów ściekowych SGF 1000
  • KartGis Sp. z o. o., al. Jerozolimskie 81, 02-100 Warszawa–KartMobile za mobilny system GIS
  • Hydro-Vacuum, ul. Droga Jeziorna 8 za pompę zatapialną typu FZ do tłoczenia ścieków zawierających elementy ścierne i mineralne

Ponadto komisja po obejrzeniu wszystkich stoisk postanowiła wyróżnić „za najciekawsze ekspozycje” firmy:

  • Hawle
  • Wavin
  • Saint Gobain PAM

Specjalne wyróżnienie przyznano firmie WOFIL Robert Muszański, za innowacyjną technologię ozonowania wody.

Tegorocznym Targom towarzyszyły dwie imprezy. Podczas pierwszego dnia Targów spotkaliśmy się na Gali Targowej w Sali Koncertowej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, a gwiazdą  był polski satyryk i artysta kabaretowy, Marcin Daniec. Drugiego dnia, goście bawili się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” na wspólnej Biesiadzie targowej.

Cieszymy się, że co roku na Targach spotykamy znajome twarze, cieszą nas również nowi goście.

Dołożymy wszelkich starań, aby kolejne Targi WOD-KAN były równie udane. Tym razem do Bydgoszczy zapraszamy w dniach 10-12 maja!

Publikacje na temat Targów:

Linki do tekstów:

Start Targów

Rozpoczęcie wystawy 16.05.2017 10:00

Organizator

Izba Godpodarcza
"Wodociągi Polskie"
ul. Jana Kasprowicza 2
85-073 Bydgoszcz

Nip: 554 03 12 444
Regon: 090581633
Krs: 0000006623